khiltash
08 بهمن 1401 - 19:20

شرکت در دادگاه به صورت مجازی در خراسان‌شمالی فراهم است

رئیس کل دادگستری خراسان شمالی گفت: هم‌اکنون برگزاری دادگاه آنلاین در خراسان‌شمالی فراهم هست و هر یک از طرفین دادگاه می‌تواند از یکی از شیوه‌‌های حضوری یا مجازی برای شرکت در دادگاه استفاده کند.

به گزارش خبرگزاری فارس از بجنورد، حجت الإسلام والمسلمین رضا براتی‌زاده، رئیس کل دادگستری خراسان‌شمالی در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در بجنورد اظهارکرد: برگزاری دادگاه آنلاین موجب کاهش هزینه و صرفه جویی در وقت مراجعین و همچنین  تسهیل و تسریع در فرایند انجام امور قضایی و جریان رسیدگی به پرونده ها می‌شود.

وی با اشاره سازوکارهای پیش بینی شده در قالب دادرسی الکترونیک برای طرفین پرونده در دادگستری کل استان، گفت: تمامی پیامک های ارسالی قوه قضائیه از سرشماره ADLIRAN به اشخاص پرونده ارسال می گردد و همچنین پیامک اطلاع رسانی جهت اعلام نحوه حضور و ورود به جلسه مجازی نیز از طریق همین سرشماره به تلفن همراه فرد یا افرادی که پیش از این در سامانه ثنا ثبت نموده اند، ارسال می‌شود.

رئیس کل دادگستری خراسان‌شمالی افزود: در این سامانه لینک پیش بینی شده به منظور ورود اشخاص جهت  اعلام  نحوه حضور به دو شکل ویدئوکنفرانس و یا حضوری تعیین شده و در صورتی که شخص، نحوه حضور خود را به صورت ویدئوکنفرانس انتخاب نماید باید مبلغ ۲۰۰ هزار ریال به‌عنوان هزینه شرکت در جلسه مجازی (دادگاه آنلاین) پرداخت نماید.

 این مقام قضایی اظهار داشت: در موعد رسیدگی فقط برای اشخاصی که نحوه حضور خود را به صورت ویدئو کنفرانس انتخاب کرده باشند لینک ورود به جلسه بصورت پیامکی ارسال می گردد و مخاطب این امکان را دارد که با ورود به لینک تعرفه شده، در جلسه مجازی شرکت کند.

براتی زاده خاطرنشان کرد: برگزاری جلسه مجازی(دادگاه آنلاین) صرفا برای اشخاصی امکان پذیر است که قبلا در سامانه ثنا ثبت نام  کرده و دارای امضای الکترونیک باشند .
منبع: فارس
شناسه خبر: 1003317