khiltash
04 اسفند 1401 - 17:22

بهره‌برداری از پروژه چمن مصنوعی شهید محمد بایزیدی در تربت حیدریه

تربت حیدریه ـ پروژه چمن مصنوعی شهید سردار محمد بایزیدی شهید امر به معروف شهرستان تربت‌حیدریه به مساحت ۲۲۰۰ متر مربع و اعتبار ۱۳ میلیارد ریال مورد بهره برداری قرار گرفت.

به گزارش خبرنگار مهر، سرهنگ علی صبوری ظهر پنجشنبه در آئین افتتاح پروژه چمن مصنوعی شهید بایزیدی اظهار کرد: در دهه اخیر بسیج شهرستان تربت حیدریه با احداث ۱۶ سالن ورزشی گام مهمی در سرانه ورزشی شهرستان برداشته و بر همین اساس بخش عظیمی از ورزشکاران این خطه در مجموعه‌های ورزشی بسیج فعالیت دارند.

جانشین سپاه ناحیه تربت حیدریه بیان کرد: روزانه و بصورت میانگین ۲۵۰۰ ورزشکار در مجموعه‌های ورزشی بسیج فعالیت دارند که از این تعداد روزانه به خصوص در شش ماهه نخست سال ۵۰۰ نفر در چمن مصنوعی بسیج فعالیت دارند که اغلب مدارس فوتبال بسیج و دیگر فوتبالیست‌ها حضور دارند.

وی تصریح کرد: حال حاضر ۱۵ هیئت ورزشی در مجموعه‌های ورزشی بسیج فعالیت دارند.

صبوری گفت: شعار محوری تربیت بدنی بسیج توصیه رهبر معظم انقلاب به جوانان یعنی تحصیل و تهذیب و ورزش است.

جانشین سپاه ناحیه تربت حیدریه افزود: در مجموعه‌های ورزشی بسیج علاوه بر فعالیت‌های ورزشی، برنامه‌های معرفتی و آموزشی در قالب حلقات معرفتی و صالحین نیز برگزار می‌شود.

احداث ۲۱ زمین چمن مصنوعی در شهرستان‌های تربت حیدریه، زاوه و مه ولات

در این مراسم، محسن زنگنه، نماینده مردم تربت حیدریه، زاوه ومه ولات در مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: حضور سپاه در منطقه باعث خیر و برکت است.

نماینده مردم تربت حیدریه، زاوه ومه ولات در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: در اساسنامه سپاه پاسداران و در ماده یک فصل اول عنوان شده سپاه نهادی است که هدف آن نگهبانی از انقلاب و دستاوردهای انقلاب اسلامی و تلاش برای تحقق آرمان‌های اسلامی است.

وی گفت: هر چه که به افزایش سرمایه اجتماعی نظام و انقلاب کمک می‌کند سپاه باید حضور داشته باشد چه در حوزه نظامی و دفاعی چه حوزه ورزشی و فرهنگی و اقتصادی و این در راستای اهداف سپاه پاسداران انقلاب اسلامی است.

زنگنه تصریح کرد: این دو چمن یازدهمین پروژه از پروژه‌های نهضت ساخت چمن‌های مصنوعی در راستای توسعه فضاهای ورزشی در روستاها و شهرهای حوزه انتخابیه است که با پیگیری‌های صورت گرفته اجرا شده است.

نماینده مردم تربت حیدریه، زاوه ومه ولات در مجلس شورای اسلامی افزود: در حال حاضر ۲۱ زمین چمن مصنوعی دیگر در مناطق روستایی این سه شهرستان در حال برنامه ریزی و احداث است.

منبع: مهر
شناسه خبر: 1052930