khiltash
05 بهمن 1401 - 11:13

انقلاب اسلامی نقش زنان را در جامعه متحول کرد

رئیس کمیسیون ملی یونسکو- ایران گفت: یکی از اقدامات مهمی که پس از پیروزی انقلاب اسلامی در کشور رخ داد، این بود که نقش زنان در جامعه دچار تحول شد و البته باید این تحول به دنیا شناسانده شود.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از وزارت علوم دکتر علی اکبر متکان در «نشست تخصصی جایگاه زنان در چندجانبه‌گرایی» که به همت کمیسیون ملی یونسکو-ایران و با حضور وزیر علوم، معاون امور و خانواده رئیس جمهور، سفیر ایران در سازمان یونسکو در محل سالن ایوان شمس برگزار شد؛ اظهار داشت: پس از پیروزی انقلاب اسلامی نقش زنان در جامعه دچار تحول شد ولی این تحول در سطح ملی و فراملی تبیین نشد.

رئیس کمیسیون ملی یونسکو - ایران تاکید کرد: عدم تبیین جایگاه زن در نظام جمهوری اسلامی و جامعه ایران در دنیا موجب شد که استکبار با ابزار رسانه‌ای خود تصویر غیر صحیح و غلطی را به جامعه جهانی عرضه و از آن سوء استفاده کند.

متکان تاکید کرد: نشست جایگاه نقش زنان در چند جانبه گرایی می تواند مقدمه و سرآغازی برای تبیین جایگاه زن در جامعه ایران و کسب دستاوردهای مختلف کشور در سطح ملی و جهانی باشد.

وی عرصه آموزش عالی را یکی از بسترهای اجتماعی دانست که زنان ایرانی در آن نقش پررنگ دارند و رتبه اول از نظر تعداد دانشجویان دختر در رشته های فنی متعلق به ایران است.

رئیس کمیسیون ملی یونسکو- ایران تاکید کرد: این کمیسیون آمادگی دارد با هماهنگی دانشگاه‌ها پژوهشگاه‌ها و بخش‌های مختلف وزارت علوم و دستگاه‌های اجرایی دیگر در تبیین ملی و فراملی جایگاه زنان در چهل سال پس از انقلاب اسلامی اقدام نماید و در این راستا برنامه‌هایی را پیش‌بینی کرده که به زودی اعلام می شود.

منبع: مهر
شناسه خبر: 996800